A programról

Érdekli-e Önt, hogy

  • miként intézheti ügyeit könnyebben az internet segítségével?
  • hogyan kerülheti el, hogy a világhálón visszaéljenek az ön személyes adataival?
  • hogy lehet Önből is tudatos internetes-vásárló?
  • miként igazodhat el könnyen a számtalan világhálón nyújtott szolgáltatás között?
  • hogyan használja tudatosan a közösségi médiát és építse kapcsolatait biztonságosan?

Amennyiben akár egy kérdésre is igennel válaszolt, akkor a legjobb helyen jár.

A témával kapcsolatban olvassa ismeretterjesztő cikkeinket honlapunkon, vagy kövesse rendezvényeinket az eseménynaptárban és látogasson el személyesen is programjainkra!

A projekt átfogó – nemzeti stratégiával összhangban levő - célja a magyar társadalom digitális felzárkóztatása. Ez a cél az alapkompetenciák elsajátításán túl magába foglalja a biztonságos internethasználat, azaz a digitális eszközök és szolgáltatások (különös tekintettel az e-közszolgáltatásokra, e-egészségügyi szolgáltatásokra) népszerűsítését, használatukra való ösztönzését, különösen a kistelepüléseken, illetve a hátrányos helyzetű csoportok körében.

A projekt megvalósításával alapvetően arra a társadalmi-gazdasági trendre kívánunk válaszolni, amely az utóbbi évtizedeben egyre dinamikusabban fejlődésnek indult hazánkban is. A digitális információs és kommunikációs technológia (IKT) napjainkra megkerülhetetlen részét képezi az emberek életének beleértve a fiatal és idős generációt egyaránt. A közigazgatásban, az egészségügyben és más társadalmi szektorban is egyre sürgetőbb feladatot jelent a papír alapú kommunikáció kiváltása digitalizált eszközök segítségével. Az időskorúak és a hátrányos helyzetben lévő emberek számára (pl. álláskeresők, földrajzilag és társadalmilag szegregált helyzetben levők) azonban ez sokkal nagyobb nyomást jelent, hiszen számukra eleve korlátozottan hozzáférhetőek ezek az eszközök.

A projekt keretében egy éven keresztül tematikus rendezvényeket (workshopok, előadások, közösségi rendezvények) szervezünk, amelyek az alábbi átfogó téma-területek köré szerveződnek: digitális ismeretterjesztés, adatvédelem és internetes biztonság, közösségi kommunikáció/tematikus együttműködések építése, internetes vásárlás / internetes szolgáltatások. A rendezvények izgalmas, gyakorlati tapasztalatokkal járulnak hozzá a résztvevők fejlődéséhez és segítséget nyújtanak számukra a biztonságos internethasználathoz. Külön figyelmet fordítunk az adatvédelmi kérdésekre, valamint a közösségi média felületek kezelésére és azzal kapcsolatos lehetséges problémákra is. A rendezvényeink interaktív jellegűek, így mindenki számára lehetőséget biztosítunk, hogy kérdezzen, illetve saját tapasztalatait megoszthassa.

A program célcsoportját elsősorban a felnőtt lakosság azon része jelenti, aki nem rendelkezik a digitális alapkompetenciákkal, ezen belül különösen a 45 év felettiek, vidéken élők, álláskeresők, akikben megvan, vagy a megfelelő motivációs programmal megteremthető a nyitottság a digitális eszközök kipróbálására, használatára. A projekt által érintett települések: Bocska, Magyarszerdahely, Magyarszentmiklós, Fűzvölgy, Újudvar, Gelsesziget, Gelse, Kilimán, Pölöskefő, Zalaszentbalázs, Kacorlak, Hosszúvölgy, Homokkomárom.

 

Folyamatosan frissülő programjaink megtalálhatók a honlapon, ingyenes rendezvényeinkre minden érdeklődőt szeretettel várunk!

 

Üdvözlettel:

Civilek a Vidékért Alapítvány